UNCARIA TOMENTOSA

Použití:

  • "Vilcacora – kočičí dráp"
  • astma
  • revmatismus, artritida
  • zánětlivá onemocnění (viry, bakterie, plísně)
  • choroby zažívacího traktu, zejména žaludeční vředy a záněty střev
  • menstruační poruchy
  • kardiovaskulární choroby, vysoký krevní tlak
  • nádorová onemocnění
Kombinace
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Skladem na prodejně
135 Kč
UNCARIA TOMENTOSA

UNCARIA TOMENTOSA ČAJ 

Uncaria tomentosa (Vilcacora – kočičí dráp) je jednou z nejznámějších léčivých rostlin pocházejících z oblasti peruánských And. Původními obyvateli Peru byla tato rostlina uctívána a pro své pozoruhodné vlastnosti pojmenována vilcacora, což v jazyku kečua znamená svatá rostlina.

  • Vilcacora obsahuje velké množství alkaloidů, sterolů, aminoglykosidů, terpenů, taninů, flavonoidů a dalších významných látek.
  • Velmi významně napomáhá správné funkci imunitního systému a blahodárně působí při onkologických onemocněních. 

Uncaria roste v nížinných tropických pralesích Střední a Jižní Ameriky, zejména pak v oblasti Peru. Domorodými kmeny je tato liána používána již minimálně 2 000 let u širokého spektra zdravotních potíží. Do povědomí západního světa se však Uncaria dostala až v 70. letech minulého století díky činnosti křesťanských misionářů. Informace o zázračných vyléčeních zhoubných nádorů a důkazy o mimořádných vlastnostech této rostliny podnítily zájem farmaceutických firem na celém světě. V současné době jsou účinky Uncarie laboratorně i klinicky prokázány, jedná se o velmi silně léčivou rostlinu.

Původ: 

střední Peru, provincie Coronel Portillo

Uncaria Tomentosa Energy Brno

Část rostliny: 

sušená drcená kůra rostliny Uncaria tomentosa

Příprava: 

Na 1 litr vroucí vody 1 polévkovou lžíci, 25 minut vařit a poté 15 minut vylouhovat a scedit.

Dávkování: 

1 l odvaru rozdělit do tří denních dávek. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Účinky a obsahové látky: 

Uncaria tomentosa má imunostimulační, regenerační, protialergické, silné antioxidační a protirakovinné účinky. Uvádí se, že zvyšuje obranyschopnost až o 60 %. Droga obsahuje alkaloidy (důležitý z nich je isopteridin s imunostimulačními účinky), fytosteroly (převážně ß-sitosterol, který je významným antioxidantem), dále flavonoid epikatechin rovněž se silnými antioxidačními účinky a v neposlední řadě proantokyanidiny, které zlepšují pružnost cévních kapilár. Droga brzdí růst rakovinných buněk vyvoláním apoptózy – řízené buněčné smrti jakkoli poškozené buňky. Droga tedy působí i antimutagenně, a je proto významnou prevencí vzniku nádorových onemocnění u osob se zvýšeným rizikem jejich výskytu.

Kontraindikace: 

Nepodávat pacientům po transplantaci orgánů ani po transfuzi. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let, hemofiliky, diabetiky užívající inzulin, pacienty s autoimunitními chorobami a osoby užívající hormonální léčbu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje a nápoje
Obsah: 105 gramů
Účinné ingredience: Sušená drcená kůra rostliny Uncaria tomentosa.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: